22 Ekim 2007 Pazartesi

4.Aylık Olduk..


Yine bir hafta sonu yaşandı ve bitti.Ama bu hafta sonunun benim için ilkleri vardı. Neler mi?
Çağan Ege hafta içi bakıcısı varken fosur fosur uyurken her ne hikmetse hafta sonu saat 07:00 de gözlerini açtı.Uyuması için pişpışlarken o cin bakışı ile bana gözlerinin içinden gülümsemesi ile bana uyumayacağını belirtmişti.Bende buna istinaden onu aldım ve bu sefer odaya gitmek yerine yanımıza yatırdım.Küçükken de yanımızda yatırmak istemiştik ama o zaman daha fazla uykusuz kaldığımızdan belki sızar ve ezeriz diye korkmuştuk.Ama artık 4. ay bitti.Koca adam oldu.Aramızda yatarken bir bana bir babasına bakması ve sırıtması bizi mest etti.Bundan sonra her hafta sonu yarım saat bu şekilde yatmaya karar verdik.Sonrasında kahvaltı faslı başladı.Kahvaltı ederken anakucağında bize bakarken sanki bizimle birlikte masaya oturmak istiyordu.O yüzden alıp kucağımda kahvaltı ettik.Oda masa örtüsünü çekiştirip , çözemediğimiz sesler ile konuşuyordu.
Çağan Ege şu 10 gün içinde çok değişti.Artık ona uzattığımız veya ilgisini çeken nesneyi tutmak için uzanabiliyor hatta ulaşamadığında yada vermediğimizde sinirlenip ağlıyor.Çok sinirli bir bebek( Galiba bana çekti) , iki yanına dönebiliyor.Hele o poposunu ayaklarını yukarıya dikerek döndürmesi yokmu? bacaklarımı ye demek istercesine ....
Hayatımızı çok değiştirdi.Uykusuz geceler olsa da bu çok farklı bir şeymiş.İyi ki hayatımızda varsın...
Bugün işe biraz geç geleceğimi söylemiştim.Çünkü 4. ay kontrolümüz vardı.İlk başlarda sütüm azalmıştı ve kilo alışı ilk hafta çok az olmuştu.Ama Doktorumuz bunun geçiş evresi olduğunu ve direnmemiz gerektiği söyleyip mama vermemişti isabetli bir kararmış çok şişman olmasa da normalin birazcık üstündeymiş kilosu .. Yani direnmeye yine devam edeceğiz.Sütümü arttırmak için neler yaptığımı bilseniz sabah vitamalt diye iğrenç bir şey içiyorum.Ayrıca günde 3 kez hap.Bunların yanında çay niyetine günde 2 yada 3 kez humana nın çayını içiyorum.Ama mama nın yanında bunların bir şey olmadığını da tahmin edebiliyorum.Herşeyden önce gece nin köründe kalkıp mama hazırlamak, yada gaz sorunu şuankinin 2 misli :((( düşünmek bile istemiyorum.
Hafta sonu derken Pazartesi yi de anlatmış oldum.Ama olsun.....

Hiç yorum yok:

 
Template by suckmylolly.com